Nasze wnętrze to nasz dom,bo nasz dom to nasze wnętrze."Sztuka życia - to cieszyć się małymi szczęściami."

środa, 28 kwietnia 2010

Zaproszenia w moje progi -ciąg dalszy..
Nosiłam się z zamiarem przemalowania na biało owego czajniczka-jednak nie byłoby widać wówczas na nim upływu czasu,historiii..et ,etc..
Postaram się nie zbeszcześcić go na razie bielą.


Kołatka -to też nowy łup.

Na razie jak dwa bratanki.
Madame -solniczka i pieprzniczka przybrały jednak barwy bieli.
Udało mi się zdobyć im cuuś do towarzystwa..jednak o tym innym razem.

DESIDERATA
Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy. O ile to możliwe, bez wyrzekania się siebie, bądź na dobrej stopie ze wszystkimi.

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie i wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha.

Porównując się z innymi, możesz stać się próżny lub zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz gorszych i lepszych od siebie.
Niech twoje osiągnięcia, zarówno jak i plany, będą dla ciebie źródłem radości.

Wykonuj swą pracę z sercem, jakkolwiek byłaby skromna; ją jedynie posiadasz w zmiennych kolejach losu.

Bądź ostrożny w interesach, na świecie bowiem pełno oszustwa.
Niech ci to jednak nie zasłoni prawdziwej cnoty. Wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie jest pełne heroizmu.

Bądź sobą, zwłaszcza nie udawaj uczucia, ani też nie podchodź cynicznie do miłości, albowiem wobec oschłości i rozczarowań ona jest wieczna jak trawa.

Przyjmij spokojnie, co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się spraw młodości. Rozwijaj siłę ducha, aby mogła cię osłonić w nagłym nieszczęściu.

Nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności. Obok zdrowej dyscypliny bądź dla siebie łagodny. Jesteś dzieckiem wszechświata nie mniej niż drzewa i gwiazdy, masz prawo być tutaj. I czy to dla ciebie jest jasne czy nie, wszechświat bez wątpienia jest na dobrej drodze. Tak więc żyj w zgodzie z Bogiem, czymkolwiek on ci się wydaje.

Czymkolwiek się trudnisz i jakiekolwiek są twoje pragnienia, zachowaj spokój ze swą duszą.
Przy całej swej złudności, znoju i rozwianych marzeniach jest to piękny świat.

Bądź pogodny. Dąż do szczęścia.ps.Proszę o adres Cyryllę ,Ambrozję i Teresę.
Do następego spotkania!!Laseczki!!

11 komentarzy:

 1. A ja zazdroszczę bukiecika. Fajnie mieszkać wśród łąk...

  OdpowiedzUsuń
 2. No... świetne nabytki!:) Czajniczek sam w sobie jest fajny i może szkoda go malować?
  Mi ostatnio udało się wygrzebać w piwnicy stary moździerz, niestety, strasznie zaśniedziały i nie mam pojęcia, czym go wyczyścić? Może jakaś sugestia?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czajniczek wygląda wypisz wymaluj jak lampa Alladyna:-) Nie moze byc biały..hihi, ale tak sobie myślę, że w tej bieli też będzie bardzo ciekawy. A Desideratę z przyjemnością sobie przypomniałam..odwieczna prawda dla każdego z nas:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne znaleziska. A Dzbanuszek zostaw...:-)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 5. Dolacze sie do poprzednich glosow. Popieram zostawienie czajniczka takim jaki jest. Szkoa by bylo niszczyc jego histore. Piekna aranzacja na stole, a i sam stol z krzeslami wzbudzil moje zainteresowanie. POzdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny czajniczek, też uważam, że nie powinnaś go zmieniać. Ja również mam w domu kilka starych przedmiotów, których za nic na świecie nie przemaluję, bo piękne są właśnie takie.
  Pozdrowionka ślę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Romantyczny bukiecik łąkowy piękny...a obok niego jeszcze ładniejszy dzbanuszek...ja bym go nie malowała, niech będzie tak jak powiedziałaś z kawałkiem historii. Pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Aga zostaw w spokoju ten czajniczek ;-)
  Jest tak cudny że nie rób z nim nic po za podziwianiem.
  Maila wysłałam ale chyba bez adresu :D
  Poprawię się

  OdpowiedzUsuń
 9. cyna jest piękna, taki staroc pomalowany na biało trąci niestety kiczem- dlatego zostaw go w spokoju, a jak przyjdzie Ci chęc pomalowania go na biało- daj znać, odkupię go chętnie:):):) bo piękny jest!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ani mi się waż go przemalowywać!!!!!!!!! Jest piękny taki jaki jest, psiejsko-czarodziejski! Z resztą wypatrzyłam jego urodę w poprzednim poście.

  OdpowiedzUsuń
 11. okey,okey-Nie tkne farbą tego dzbana.Buźki!!!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails